Otevřít menu

Na úvodní stranu Místní knihovna Doubravy

Návštěv :
Celkem : 3249
Týden : 3
Dnes : 0

OBRÁZEK : znak.jpgOBRÁZEK : zvonice.jpgNaši knihovnu najdete v patře budovy, ve které se nachází i Obecní úřad Doubravy.

Adresa je Místní knihovna Doubravy,

 76345 Doubravy č.45. 

Zřizovatelem je Obec Doubravy

 

 

 

Dříve byla knihovna v Doubravách pouze pobočkou knihovny ve Zlíně. V roce 2001 převedla zlínská knihovna majetek, který se nacházel v naší knihovně na Obec Doubravy k vlastní správě. Od roku 2002 na základě Smlouvy o poskytování regionálních knihovnických služeb uzavřené mezi Krajskou knihovnou Františka Bartoše se sídlem ve Zlíně a Obcí Doubravy, metodicky vedou Místní knihovnu v Doubravách pracovnice Obvodní knihovny Jižní Svahy ve Zlíně.

V knihovně je dnes 1.736 titulů, převažuje beletrie pro dospělé čtenáře (954), naučná literatura (409), krásná literatura dětem a mládeži (326) a naučná pro děti (47). Hodně knih je pohádkových pro děti, ale i romány pro mládež. Naučnou literaturu jak pro děti i pro dospělé se snažíme aktualizovat podle posledních objevů a výzkumů. Najdete tu i časopisy a brožury, mapy okolí a města Zlína, upoutávky na hry Městského divadla Zlín a ještě jiné informace na letácích. V roce 2014 jsme do knihovního fondu zařadili nově audioknihy a hudební nahrávky na CD a DVD nosičích.

Budova úřadu a knihovny byla původně hájenkou při panství s úřadem a bytem hajného. Poslední pán na panství a majitel pan Josef Pálffy v roce 1933 prodal hájenku s lesem a polnostmi nově, za tímto účelem, vzniklému družstvu starousedlíků s názvem „Lesní družstvo Doubravy“. V roce 1950 zabavilo zastupitelstvo obce hájenku pro veřejný zájem – zřízení úřadoven Místního národního výboru. Od roku 1990 probíhá restituční řízení o vrácení majetku podílníkům, zatím s negativním výsledkem. Po právní stránce je budova stále v majetku obce.

 

Seznam všech knih abecedně podle názvu titulu v tabulce.

 

Další vyhledávání knih podle autora, nebo podle názvu knihy je možné ve stránkách krajské knihovny - katalogZde si můžete i přečíst stručný obsah knihy.

 

V knihovně jsou k dispozici plakátky a upoutávky na divadelní hry Městského divadla ve Zlíně, mapy, dětské, ženské, knihovnické a zahradnické časopisy. Knihovna odebírá týdenník České motocyklové noviny a 20 druhů časopisů s různou tématikou.

 

RAČTE DO NAŠÍ KNIHOVNY  ( schodiště do patra a prostory knihovny )

 OBRÁZEK : knihovna_2_large.jpg OBRÁZEK : knihovna_1_large.jpgOBRÁZEK : knihovna_3_large.jpg